Druhy Draků

10. prosince 2009 v 19:55 | Grainne ☼ |  Pegasové
Strana 2

Květen 2009

RACI OBECNĚ

18. května 2009 v 15:15 | horseag | DRACI


Dračí magie:

Draci se velmi dobře vyznají v kouzelnickém umění, ne však v obávané černé magii; pracují s takzvanou hnědou neboli pozemskou magií, zelenou neboli rostlinnou magií a modrou neboli vodní magií. Vědí, jak a do jaké míry mohou pro vlastní účely manipulovat přírodou, aniž naruší ekologickou rovnováhu, k té vždy chovali maximální úctu. Umějí vyvolávat sílu přírodních živlů a vytvářet iluze. Umějí na sebe vžít jinou podobu a na dlouhou dobu si ji udržet, mohou tedy uniknout svým pronásledovatelům tím, že se zdánlivě stanou součástí krajiny nebo se maskují za malé děti. Existuje nespočet pověstí, v nichž se lidské bytosti mění v nestvůry. To dokazuje, že původně šlo o mladé draky, kteří zcela nezvládli své kouzelnické schopnosti a nebyli schopni si svou iluzorní podobu udržet. K udržení jiné podoby po delší dobu je třeba nesmírného soustředění a k tomu mladým drakům často chybí potřebná vytrvalost a píle. Dospělí samci jsou však s to si zvolenou podobu zachovat po mnoho dní, i když v noci musejí odpočívat, a velcí dračí čarodějové si ji dokážou udržet dokonce po celé měsíce. Tito dračí čarodějové nesnášejí nešikovné lidské kouzelníky, protože ti bez ohledu na přírodní zákony mění a často narušují životní síly naší planety. Antagonismus je oboustranný. Lidští učedníci magie zase drakům závidí jejich nadřazenost v okultních vědách. Však také vyjímečná moudrost a nesmírná moc draků vzbudila nenávist středověkých nekromantů a kněží, kteří lid učili, že tito tvorové jsou ztělesněním zla a ďábla. Ve středověkých besiářích drak představoval zkaženost a ďábelskost, proto byl často znázorňován jako obluda.


Zbarvení:

Vypočítat obrovskou různorodost odstínů, které vytvářejí nádherné zbarvení draků, není možné, lze je však rozdělit do tří velkých skupin: MODRÉ, variující od tmavě modré až po stříbrnou a perleťovou. ČERVENÉ, variující od měděnkovité až po tmavě červenou a červenohnědou. ZELENÉ, zahrnující všechny představitelné nuance zelené a žluté - dokonce i tmavě hnědou, smaragdově zelenou a zlatou. Třebaže se tyto tři základní barevné skupiny obvykle navzájem nemísí, zbarvení draků je málokdy uniformní. Jejich šupiny mají zpravidla několik kategorií a těžko definovatelný kovový lesk. Když šupiny vypadají vybledlé a matné, je to nezklamné znamení drakova špatného zdraví. Mnoho draků je známo podle svého převládajícího zbarvení, jako například Ancalagon Černý, Šmak Zlatý a Spars Zelený. (Montse Sant)


Šupiny:

Celé tělo draka pokrývají tuhé lesklé šupiny. Jedinou vyjímkou představuje drak pozemský neboli obyčejný, který na krku a na břichu tento šupinatý pancíř nemá, což je možná důsledek jeho zvyku vyškrabávat si doupě. Tento druh si měkké břicho často chrání krunýřem z drahokamů. Nalačno vyměšovanými, silně lepkavými slinami si na krk a břicho přilepuje drahé kameny, které mají ochranný i ozdobný účel. Šupiny jsou pětihranné a mají tvar kapky se dvěma dlouhými a dvěma kratšími stranami a kratičkou pátou stranou přisedající ke kůži. Kdykoli se to drakovi zlíbí, může je naježit a podrbat si je. Nezapomeňte, že jde o velmi čistotného tvora, který věnuje velkou péči tomu, aby měl kůži i šupiny vždy čisté a bez poskvrnky. V normální poloze se šupiny překrývají a díky nepatrné dutince v povrchu do sebe navzájem zapadají a umožňují tak drakům dokonalou volnost pohybu. Jestliže si dračí šupinu prohlédneme zblízka, všimneme si následujících charakteristických rysů: nejvnitřnější část se skládá z kompaktního vlasového útvaru pevně zakořeněného v epudermu. Na vlasovém folikulu jsou drobné žlázky vyměšující látku, která se pevně zachycuje na kůži. Tato látka je bohatá na minerály a ty určují tvrdost a barvu dračích šupin. Vnější povrch šupin má rohovitovou, průsvitnou strukturu, která jim dodává typický třpyt. Draci se na rozdíl od většiny ostatních plazů nemusí svlékat z kůže, jelikož jim šupiny rostou a automaticky se obnovují jako lidské nehty a vlasy. Pokud nejsou nemocní, šupiny neshazují. Žoldnéři, kteří se nechávali najímat městy a panovníky za účelem zabití draka, obvykle nosili brnění vyrobené z dračích šupin. Tento oděv jim dodával obrovskou prestiž a všem prozrazoval, že jednoho z těchto hrůzostrašných tvorů už zabili. Mimochodem, šupiny na jejich brnění byly velmi malé, což jasně dokazuje, že zabitý drak byl ještě mládě, které sotva dosáhlo puberty, a proto zdolat ho bylo daleko snažší než přemoci dospělého draka. (Montse Sant)


Kostra:

Drak je největší létavý živočich. Aby svůj obrovský trup udržel ve vzduchu, musela se stavba jeho těla odlišit od jiných plazů. Jeho křídlové kosti dosedají na široké plece, které podpírají silné křídlové svaly; ty vyžadují mimořádny kloubový systém u jiných rodů neznámý. Někteří draci, odborníci na černou magii, jsou ve službách zla. Svých schopností využívají k očarování dračích služebníků, kteří hlídají jejich nesmírné poklady dokonce i po jejich smrti. Porazit tyto strašné tvory bez pomoci velmi učeného čaroděje je velmi obtížné. (Montse Sant)

Draci


DRACI2 d

18. května 2009 v 15:14 | horseag
/* <![CDATA[ */ var bbs=screen,bbn=navigator,bbh;bbh='&ubl='+bbn.browserLanguage+'&ucc='+bbn.cpuClass+'&ucd='+bbs.colorDepth+'&uce='+bbn.cookieEnabled+'&udx='+bbs.deviceXDPI+'&udy='+bbs.deviceYDPI+'&usl='+bbn.systemLanguage+'&uje='+bbn.javaEnabled()+'&uah='+bbs.availHeight+'&uaw='+bbs.availWidth+'&ubd='+bbs.bufferDepth+'&uhe='+bbs.height+'&ulx='+bbs.logicalXDPI+'&uly='+bbs.logicalYDPI+'&use='+bbs.fontSmoothingEnabled+'&uto='+(new Date()).getTimezoneOffset()+'&uti='+(new Date()).getTime()+'&uui='+bbs.updateInterval+'&uul='+bbn.userLanguage+'&uwi='+bbs.width; if(typeof(bburlparam)=='string') { bbh+='&'+bburlparam; } if(typeof(bbkeywords)=='string') { bbh+='&keywords='+escape(bbkeywords); } document.write("<scr"+"ipt language='JavaScript' charset='windows-1250' type='text/javascript' src='http://go.cz.bbelements.com/please/showit/2444/11/3/7/?typkodu=js"+bbh+"&alttext=0&border=0&bust="+Math.random()+"&target=_blank'><"+"\/scr"+"ipt>"); /* ]]> */
//<![CDATA[ sklikBanner({ codeId: 49, formatId: 44, url: new String(window.location.href), cborder: '646464', cbackground: '000000', ctitle: 'c7d741', ctext: '9dc119', curl: 'c7d741', simg: 1 }); //]]>

DRUHY DRAKŮ

18. května 2009 v 15:13 | horseag | DRACI

Druhy draků.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 0|io 0|io | 17. prosince 2009 v 19:58 | Reagovat

Novic - slangové označení pro začátečníka
haha xD

2 grainnin grainnin | E-mail | Web | 20. prosince 2009 v 17:35 | Reagovat

grainne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama